Pytania i odpowiedzi – sprawy organizacyjne

Czy możliwe jest zlecanie usług drogą wysyłkową?
Tak. Obecnie, przeważająca większość klientów zleca mi usługi na odległość. Wysyłka gitary ubezpieczonym kurierem kosztuje dziś zaledwie 30zł, tak więc jest to forma bardzo wygodna, bezpieczna i tania.

Czy możliwe jest zlecanie usług metodą wysyłkową z zagranicy?
Tak. Mam klientów z Anglii, Irlandii, Niemiec i Skandynawii. Przy sprawnie działających kurierach i płatnościach elektronicznych nie jest to wielki problem.

Czy można przysłać gitarę do serwisu w kartonie lub w porządnym miękkim pokrowcu?
Nie. Nie jest to wystarczające zabezpieczenie instrumentu na czas transportu. Optymalnym rozwiązaniem jest sztywny futerał zapakowany w karton.

Czy sztywny futerał w kształcie gitary wystarczy owinąć folią strech i tak wysłać instrument?
Nie. Przesyłka musi być w kształcie prostopadłościanu – taki jest wymóg kuriera. Futerał należy jeszcze włożyć do kartonu.

Czy do wymiany/wyrównywania progów wystarczy przysłać sam gryf?
Tak, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż po jego zamontowaniu w gitarze konieczna będzie profesjonalna regulacja gryfu i mostka, którą powinien wykonać fachowiec. Zalecam wykonanie tych czynności u najbliższego lutnika, mimo iż doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie omieszka on wytknąć mi jakiś błędów – podejdź do tego z przymrużeniem oka 😉

Czy możliwa jest ekspresowa wymiana progów „na poczekaniu” (w jeden dzień)?
Nie. To czasochłonna operacja. Minimum to 3 dni.

Czy usługi serwisu objęte są jakąś gwarancją?
Tak. Na wszystkie usługi daję gwarancję 100%-owej satysfakcji wg prostej zasady: jeżeli nie jesteś zadowolony – zwracam kasę! Na testowanie i ocenę masz 30 dni. Jeżeli po tym okresie uznasz, że nie jesteś w pełni usatysfakcjonowany – zwracam kasę i w miarę możliwości przywracam instrument do poprzedniego stanu.

Czy w serwisie buduje się również nowe instrumenty?
Nie. Przed laty robiłem gitary pod zamówienie klienta pod marką LAB i Skalba, ale obecnie już się tym nie zajmuję. Na moich instrumentach z tamtego okresu grał m.in. Jarek Śmietana.

Czy serwis oferuje zniżki dla profesjonalnych muzyków?
Nie. Oferta serwisu skierowana jest głównie do profesjonalnych muzyków, więc nie miałoby to żadnego sensu.

Dodaj komentarz